Czy taka krew powinna mnie niepokoić?

Dzień dobry, Mam pewien problem a wstydzę się udać do lekarza. Jakoś ostatnio po oddaniu stolca na papierze toaletowym zauważyłam krew, sytuacja ta powtórzyła się jeszcze parę razy ale jednak od około miesiąca nie pojawia się już krew na papierze. Jednakże odbyłam teraz stosunek analny i po wyjęciu penisa na prezerwatywie była widoczna krew( chce zaznaczyć że w tamtym czasie kiedy po stolcu pojawiała się krew nie odbywałam stosunku analanego, a teraz odpowiednio mój odbyte został przygotowany za pomocą lubrykant). Nie występują u mnie objawy jelitowe (oprócz tej krwi pewien czas temu i teraz po stosunku) oraz pozajelitowe. Chcę się dowiedzieć czy może być to coś poważnego oraz do kogo mogłabym się skierować z ewentualnym problemem? Dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

prawdopodobnie mamy tu do czynienia z hemoroidami. Takie delikatne krwawienia z okolic odbytu mogą być spowodowane właśnie guzkami krwawniczymi zewnętrznymi lub wypadającymi z kanału odbytnicy. Często zdarza się to u młodych osób, ale inne grupy wiekowe są również narażone na ten problem. Aby temu zaradzić można spróbować zastosować leczenie dostępne bez recepty w formie czopków czy maści, które mają właściwości gojące i obkurczające naczynia krwionośne. Warto także wspomnieć, że siedzący tryb życia bardzo sprzyja tego rodzaju dolegliwościom. Dlatego warto do codziennego dnia włączyć aktywność fizyczną, co dodatkowo będzie regulować perystaltykę jelit. Ponadto dieta także nie jest obojętna dla rozwoju hemoroidów. Dlatego też trzeba zjadać rzeczy lekkostrawne i pełne błonnika. Jeśli natomiast dolegliwości nie ustąpią, to konieczna będzie wizyta u proktologa. Lekarz stwierdzi, czy konieczna jest dalsza diagnostyka (badanie krwi w stolcu, rektoskopia) oraz jaki rodzaj leczenia należy zastosować.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy

https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania

https://portal.abczdrowie.pl/odbyt

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty