Czy taki ból w łokciu powinien mnie martwić?

Dzień dobry, kilka lat temu miałam boczne zwichnięcie stawu łokciowego bez złamań z uszkodzoną torebką stawową. W trakcie gojenia, po ustawieniu ręki i założeniu gipsu, w czasie burzy była burza, poczułam ból przy zwichnięciu w stawie łokciowym. W ramach zabiegu rehabilitacyjnego miałam rozciągać rękę w roztworze wody i soli. Ręka wróciła do pełnej sprawności, ale nadal przy zmianie pogody czuję ból w łokciu, czy to normalne? czy mam się martwić jaka jest przyczyna tego bólu? Dodam, że czasami mam wrażenie jakby coś wskoczyło mi w staw z głośnym trzaskiem

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

dolegliwości przy zmianie pogody mogą być związane z wpływem warunków atmosferycznych na ciśnienie w stawie, co może powodować ból. Trzaskanie w stawie, może być związane z pojawieniem się pęcherzyków powietrza w płynie stawowym lub z przesuwaniem się struktur stawowych w trakcie ruchu.

Bez odpowiednich badań ciężko jednoznacznie postawić diagnozę, dlatego zalecamy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od rehabilitacji, który przeprowadzi badania w celu zidentyfikowania dokładnej przyczyny bólu i wrażeń trzaskania w stawie. Na podstawie wyników lekarz będzie w stanie zaproponować odpowiednie leczenie lub terapię rehabilitacyjną, która pozwoli na zmniejszenie bólu i poprawę funkcji stawu łokciowego.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w naszym artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/lamie-cie-w-kosciach-sprawdz-czy-nie-jestes-meteoropata

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.