Czy taki brak czucia w stopach i pośladkach powinien mnie martwić?

Dzień dobry, od 4 dni moje stopy i pośladki są ścierpnięte. To zdrętwienie jest ciągłe. Nie mam zawrotów głowy, skurczy mięśni ani bólu kręgosłupa czy pleców. Moje nogi są lekko osłabione, ale mogę chodzić. Czuję przy tym dyskomfort, brak czucia i mam wrażenie jakby stopy były spuchnięte. Dzisiaj to zdrętwienie rozeszło się na łydki. Na nic nie choruję, od 4 dni biorę Revitanerw, magnez i od dłuższego czasu witaminy centrum 50 . Ok. 4-5 lat temu miałam podobną sytuację, z tym że zdrętwiała była moja lewa strona ciała. Byłam u neurologa, ktory stwierdził ze mam braki minerałów w komórkach i przepisał mi Revitanerw i to pomogło. Czy powinnam sie martwić? Co to moze być? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Jestem kobietą, mam 53 lata.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

drętwienie stóp, pośladków i łydek może być objawem różnych schorzeń. Jednym z możliwych wyjaśnień jest ucisk na nerwy kręgosłupa, co może powodować uczucie drętwienia i osłabienie mięśni.

Najprawdopodobniej jednak, zważywszy na to, że podobny problem występował już w przeszłości, za wszystko może odpowiadać brak suplementacji odpowiednich minerałów. Bardzo możliwe, że jeśli będzie Pani przyjmowała Revitanerw przez dłuższy czas, problem minie. Jeśli tak by się nie stało, zalecamy udanie się do internisty, który będzie w stanie zlecić odpowiednie badania.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/revitanerw

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.