Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

by określić ewentualne nieprawidłowości w wynikach morfologii krwi, konieczne jest zapoznanie się ze wszystkimi parametrami. Dodatkowo nie podaje Pani przyczyny wykonania badania, a może być istotną wskazówką podczas interpretacji wyników.

Przede wszystkim WBC, oznaczające poziom leukocytów we krwi, u Pani jest nieznacznie podniesione, a przy jednoczesnym braku podniesionego odczynu Biernackiego nie wskazuje na nic niepokojącego.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/stan-zapalny-w-organizmie.

Wykroczenie poza normy WBC może wskazywać nawet na uszkodzenia tkanki czy infekcje grzybicze – wówczas OB nie musi być znacznie podniesione. Przy braku dodatkowych dolegliwości raczej wskazane byłoby okresowe wykonywanie morfologii krwi, z kolei ewentualne niepokojące Panią dolegliwości powinny być dla lekarza POZ wskazaniem do rozpoczęcia szczegółowej diagnostyki bądź skierowania Pani do specjalisty.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/liczba-krwinek-bialych-wbc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy