Czy taki rumień oznacza zarażenie boreliozą?

Kilka lat temu miałam na nodze rumień wędrujący, niestety nie poszłam z tym do lekarza. Czy taki rumień oznacza zarażenie boleriozą? Czy mimo braku objawów mogę być chora? Czy mimo rumienia mogło nie dojść do zarażenia?

Lek. Michał Lenard

Tak, taki rumień jest objawem boreliozy. Choroba może być utajona i przebiegać bez objawów przez długi czas. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!