Czy taki spadek temperatury po tym leku jest normlany?

Czy po podaniu hydroxyzinum dziecku 2 letnim spada temperatura do 36.1 jest to normalne czy..man to odstawic

Redakcja abcZdrowie

Witam, u małych dzieci procesy termoregulacyjne nie działają jeszcze prawidłowo, stąd czasami duże wahania temperatury ciała. Czasami niepokojący wynik może się okazać błędem pomiaru wynikającym z niewłaściwego użycia termometru lub mierzenia temperatury np. od razu po obudzeniu się dziecka, wyjściu z kąpieli czy powrocie do domu z dworu. Więcej informacji w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/obnizona-temperatura-ciala. Jeżeli jednak jest Pani pewna, że temperatura ciała dziecka spada po podaniu leku, to proszę niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, który przepisał lek. Producent Hydroxizinum nie wymienia spadku temperatury jako możliwego działania niepożądanego. Być może zainteresuje Panią również nasz artykuł o lekach uspokajających dla dzieci: https://portal.abczdrowie.pl/leki-uspokajajace-dla-dzieci. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.