Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć aż taka niska temperatura?

Temperatura 33.3 co może oznaczać
KOBIETA, 32 LAT 3 miesiące temu

Bezdech

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zakres prawidłowej ciepłoty ciała wynosi ok. 36-37 stopni Celsjusza, przy czym niewielkie odchylenia od normy standardowo przyjętej – 36,6 stopni – podyktowane są uwarunkowaniami osobniczymi.

Pozostałe czynniki wpływające na wynik pomiaru temperatury to temperatura otoczenia, a także pora dnia czy ewentualne toczące organizm stany zapalne. Obniżona temperatura ciała, jeżeli jest zjawiskiem przejściowym, może wskazywać na infekcję, ale też – wadliwe działanie termometru.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/obnizona-temperatura-ciala.

Warto wiedzieć, że to przednia część podwzgórza jest odpowiedzialna za regulację temperatury. Za obniżenie temperatury mogą odpowiadać także tarczyca lub przysadka mózgowa – w przypadku zaburzeń ich pracy trwałe obniżenie temperatury może być jednym z symptomów.

Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/hormony-tarczycy-rodzaje-badanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy