Co może znaczyć aż taka niska temperatura?

Temperatura 33.3 co może oznaczać

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zakres prawidłowej ciepłoty ciała wynosi ok. 36-37 stopni Celsjusza, przy czym niewielkie odchylenia od normy standardowo przyjętej – 36,6 stopni – podyktowane są uwarunkowaniami osobniczymi.

Pozostałe czynniki wpływające na wynik pomiaru temperatury to temperatura otoczenia, a także pora dnia czy ewentualne toczące organizm stany zapalne. Obniżona temperatura ciała, jeżeli jest zjawiskiem przejściowym, może wskazywać na infekcję, ale też – wadliwe działanie termometru.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/obnizona-temperatura-ciala.

Warto wiedzieć, że to przednia część podwzgórza jest odpowiedzialna za regulację temperatury. Za obniżenie temperatury mogą odpowiadać także tarczyca lub przysadka mózgowa – w przypadku zaburzeń ich pracy trwałe obniżenie temperatury może być jednym z symptomów.

Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/hormony-tarczycy-rodzaje-badanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.