Czy taki wynik badania to powód do zmartwień?
Proszę o interpretację wyników badań. W 22 dniu cyklu miałam wykonaną biopsję. Odebrałam wyniki o takiej treści "Endometrium mieszane o słabo zaznaczonej aktywności hormonalnej." Czy jest powód do zmartwień? Dzień wcześniej miałam wykonaną usg dopochwowoe, w którym wyszło iż endometrium wynosi 13 mm.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
otrzymany wynik wymaga konsultacji z ginekologiem.
Nasi eksperci twierdzą, że endometrium bez wyraźnych cech aktywności hormonalnej związane jest z zaburzeniami hormonalnymi i występuje u kobiet, które przechodzą lub przeszły menopauzę.
Potwierdzeniem są odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/endometrium-bez-wyraznych-cech-aktywnosci-hormonalnej-w-wyniku-histopatologicznym,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/fragmenty-endometrium-w-wiekszosci-bez-aktywnosci-hormonalnej.
W Pani przypadku występuje endometrium o słabo zaznaczonej aktywności hormonalnej, co może wymagać poszerzenia diagnostyki. Najbardziej odpowiednią osobą do udzielenia odpowiedzi na to pytanie będzie więc lekarz, który wykonywał dane badanie.