Czy taki wynik badania to powód do zmartwień?

Proszę o interpretację wyników badań. W 22 dniu cyklu miałam wykonaną biopsję. Odebrałam wyniki o takiej treści "Endometrium mieszane o słabo zaznaczonej aktywności hormonalnej." Czy jest powód do zmartwień? Dzień wcześniej miałam wykonaną usg dopochwowoe, w którym wyszło iż endometrium wynosi 13 mm.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

otrzymany wynik wymaga konsultacji z ginekologiem.

Nasi eksperci twierdzą, że endometrium bez wyraźnych cech aktywności hormonalnej związane jest z zaburzeniami hormonalnymi i występuje u kobiet, które przechodzą lub przeszły menopauzę.

Potwierdzeniem są odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/endometrium-bez-wyraznych-cech-aktywnosci-hormonalnej-w-wyniku-histopatologicznym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/fragmenty-endometrium-w-wiekszosci-bez-aktywnosci-hormonalnej.

W Pani przypadku występuje endometrium o słabo zaznaczonej aktywności hormonalnej, co może wymagać poszerzenia diagnostyki. Najbardziej odpowiednią osobą do udzielenia odpowiedzi na to pytanie będzie więc lekarz, który wykonywał dane badanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.