Czy taki wynik sugeruje usunięcie tarczycy?
Dzień dobry. Niedawno w czasie usg tarczycy wykryto u mnie guz o wielkości 2 cm. Skierowano mnie na biopsję a wynik jest następujący: zmiana łagodna. Grupy (>6 grup z 10 komórkami pęcherzykowymi), liczne pojedyncze normotypowe thyreocyty oraz skąpy koloid. Czy taki wynik sugeruje usunięcie tarczycy?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Usunięcie tarczycy w Pani przypadku prawdopodobnie nie będzie konieczne, ale wynik powinien być jeszcze oceniony przez Pani lekarza prowadzącego. Pozdrawiam!