Czy taki wynik TK zatok u 37-latka jest niepokojący?

Witam chciałbym się dowiedzieć czy ten wynik jest niepokojący dodam że dostałem skierowanie do szpitala i nie wiem co mam myśleć. Wynik TK -Zatok : Pogrubiała śluzówka w części dolnej zatoki szczękowej lewej. Pogrubiała śluzówka zamyka ujście zatoki szczękowej prawej. Po za tym zatoki przynosowe o prawidłowej powietrzności . Kompleksy ujściowe - przewodowo drożne. Obustronne komórki grobli nosa. Skrzywienie przegrody nosowej w lewą stronę. Małżowiny nosowe z cechami zaniku kostnego. Odcinkowe paradoksalne zagięcie małżowiny nosowej środkowej prawej. Tkanki miękkie tylnej ścianie nosogardła o nierównej powierzchni, odcinkowo pogrubiałe do 15mm. Przebudowa sklerotyczno-gąbczasta wyrostków sutkowatych kości skroniowych z zacienieniem jam sutkowych i nielicznych przetrwałych komórek sutkowych. Bardzo proszę i informacje czy to może być nowotwór nosogardła ? czy mam się obawiać?

Opis badania do interpretacji klinicznej, opisane zmiany zapalne, Ważna opinia LARYNGOLOGA leczącego, " Wynik TK -Zatok : Pogrubiała śluzówka w części dolnej zatoki szczękowej lewej. Pogrubiała śluzówka zamyka ujście zatoki szczękowej prawej. Poza tym zatoki przynosowe o prawidłowej powietrzności . Kompleksy ujściowe - przewodowo drożne. Obustronne komórki grobli nosa. Skrzywienie przegrody nosowej w lewą stronę. Małżowiny nosowe z cechami zaniku kostnego. Odcinkowe paradoksalne zagięcie małżowiny nosowej środkowej prawej. Tkanki miękkie tylnej ścianie nosogardła o nierównej powierzchni, odcinkowo pogrubiałe do 15mm. Przebudowa sklerotyczno-gąbczasta wyrostków sutkowatych kości skroniowych z zacienieniem jam sutkowych i nielicznych przetrwałych komórek sutkowych."
Ważny wywiad i Pacjent ! Zapalenie zatok, temperatura ? bóle, katar... Potrzebne więcej informacji na temat Pacjenta : wieku , niepokojących objawów, wywiadu, stanu aktualnego. Ważne obciążenia chorobowe, stosowane leki, Ważny pełny wywiad, badanie neurologiczne; analiza dokumentacji lekarskiej i wyników badań. Najważniejszy stan Pacjenta Pozdrawiam i zapraszam na pełną konsultację neurologiczną.