Czy takie badanie jest niepokojące?

Witam. Proszę o interpretację badania. Czy jest powód do niepokoju? W śródpiersiu, obustronnie w dołach pachwowych, uwidocznionokilka powiększonych węzłów chłonnych o wym. do 20x10 mm o charakterze naciekowym. Serce nie powiększone, zwapnieniami w rzucie zastawek, aorta zmieniona miażdżycowo. W prawym płacie tarczycy dwa niejednorodne, owalne obszary o śr. 27,5 i 26 mm z widocznymi zwapnieniami o śr. do 12 mm-Tu?

Judyta Samul-Jastrzębska

Tak, badanie wymaga PILNEGO omówienia z lekarzem zlecającym lub rodzinnym/internistą, który w korelacji ze stanem pacjenta skieruje na dalszą diagnostykę.