Czy takie guzki się same wchłoną?

Dzień wcześniej miałam wykonany zabieg nacinania zakrzepu brzeżnego odbytu. Jest ulga w bólu, ale nadal zostały guzki na zewnątrz. Mam zalecony żel i czopki unigel oraz okłady z rumianku i kory dębu. Widzę poprawę jeśli chodzi o ich wygląd bo nie są przekrwione tak jak przez zabiegiem i o wiele mniej bolą, myśle ze to tylko ból po nacięciu. Czy te guzki się wchłoną? Bo przy chodzeniu sprawiają mi dyskomfort i zaczynam się obawiać.

Guzki mogą się zmniejszyć pod wpływem leczenia, ale na to potrzeba czasu. Zakrzep może nawracać dlatego warto przedyskutować ze swoim lekarzem leczenie profilaktyczne.