Czy takie objawy mogą być winą leków?

Witam , zaczne od tego ze mam 20 lat i stwierdzono u mnie nerwice lękową z depresją . objawy zaczęły się gdy byłam mała . balam się chodzić do kosciola serce mi walilo jak by miało wyleciec zaraz i myslalam ze to zawał . tak samo miałam w szpitalu gdy odwiedzalam kogoś nie Dalam rady skupić się na chorobie tej osoby tylko myslalam ze zaraz umrę w tym szpitalu ciśnienia mialam bardzo duże i mega się sttesowalam przed wyjazdem w odwiedziny do kogoś do szpitala . Ogólnie mega mnie cieszyło życie przed choroba i mam dużo znajomych ale miesiąc temu miałam dość sporo stresu w pracy bardzo się stresowalam tym ze musze wstać do pracy i tak dzień w dzień :( dostalam bóli w okolicach lewej strony i uroilam sobie ze to moze być zwał i zaczęła szukać w internecie objawów co przyczynilo się do masakrycznego stanu i pograzylam się bardzo ze wydawało mi się ze nikt mnie nie rozumie i było mi bardzo smutno . zaczelam cierpieć na bezssenosc i nie spalam prze tydzień cały czas myslalam gdzie ja żyje , czemu nie może to przestać i te straszne myśli :( poszła do psychiatry i przepisał mi lek pregabaline i coxil po 2 tygodniach nic nie pomagało wiec od tej srody biorę seronil a od tamtego tygodnia trittico plus hydroxyzinum. Nic nie dziala choć spis juz po 3,4 godziny ale nadal boje się zasnąć :( i mam dziwny lek ze jak na chwile objawy przestają i dają spokój to tak jakby wmawiam sobie zeby znowu były :( boje się ze trafie do szpitala psychiattycznego i mi KIE pomogą :( czy takie objawy to przez te leki ? Nie powiem bo nieraz czuje ulgę ale to godzina lub 2 i potem zas wszystko wraca :(

Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy wynikają przede wszystkim z choroby
podstawowej, czyli zaburzeń depresyjno - lękowych.
Jednak przyjmowane leki mogą nasilać te objawy.
Wnioskuję, że depresję i zaburzenia lękowe dotychczas
leczyła Pani tylko farmakologicznie.
Powinna Pan jednak wiedzieć, że środki farmakologiczne
nie leczą depresji ani zaburzeń lękowych
i nie rozwiązują Pana problemów, jedynie tłumią objawy.
Żeby Pani pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Niezmiernie ważne jest też, aby podjęła Pani psychoterapię,
gdyż objawy będą się nasilać i mogą prowadzić do pogarszania się
stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami depresji i nerwicy lękowej
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani
spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl