Czy takie objawy po przyjmowaniu leku są normalne?

Witam. Od 3 tygodni biorę lek Symescital. Jest lekka poprawa w nastroju. Po 3 tygodniach brania leku, wystąpiły u mnie dreszcze i uczucie zimna, pobudzenie psychoruchowe, problemy z oddychaniem i lekka tachykardia. Rano znów dreszcze i uczucie zimna, ból brzucha i nudności. Czy mam dalej przyjmować lek ? I czy takie objawy są normalne???
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

odczuwane przez Pana objawy, takie jak: dreszcze, pobudzenie, uczucie zimna, problemy z oddychaniem, a także tachykardia, świadczą z pewnością o nieprawidłowościach, które należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem prowadzącym.

W przypadku, gdy dolegliwości pojawiły się dopiero po rozpoczęciu terapii, istnieje duże ryzyko, że spowodowane są one przyjmowaniem leku Symestical, zwłaszcza że są one wymienione w ulotce, jako możliwe działania niepożądane.

Nie zaleca się, aby samodzielnie przerywał Pan leczenie, dlatego konieczna jest wizyta u specjalisty, który może zmodyfikować schemat dawkowania leków lub zalecić ich zmianę.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/dzialania-niepozadane-lekow

https://portal.abczdrowie.pl/walka-z-depresja

https://portal.abczdrowie.pl/czy-to-juz-depresja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.