Czy takie plamienie może mieć związek z polipem?
Witam, byłam u ginekologa. Jestem 4 miesiące po porodzie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od 3miesiecy Vines. Przez cały okres plamie na brązowo. Lekarz w opisie usg napisał że jest ,, Endometrium jednorodne szerokość 3.7mm. w jamie macicy ślad płynu do 4mm, w dnie endometrium hiperechogenne, możliwy polip ok 6mm.,, Czy to plamienie jest od tego polipa czy od tabletek antykoncepcyjnych? Lekarz nie udzielił wyczerpującej odpowiedzi kazał czekać 4miesiace, brać tabletki. I w sumie tyle. Czy udać sie do innego lekarza. Nie boli mnie brzuch, ani nic. Jedynie brzuch boli w trakcie brania tabletek placebo ale jest to normalny ból. Mogę funkcjonować, nie muszę brać tabletek przeciwbólowych.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
zarówno antykoncepcja doustna, jak i polipy narządów rodnych mogą powodować plamienia.
W przypadku przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, plamienia bądź krwawienia pojawiają się przez kilka pierwszych miesięcy, kiedy to organizm przyzwyczaja się do dostarczanej dawki hormonów. Jeśli jednak plamienia trwają zbyt długo lub znikają, a następnie pojawiają się ponownie, koniecznie trzeba poinformować o tym lekarza. Być może konieczna będzie zmiana tabletek.
Polipy zaś mogą przyczyniać się do przedłużonego i bardziej obfitego krwawienia miesiączkowego lub powodować plamienia długotrwałe. Zdarza się, że plamienia te nasilają się po stosunku lub badaniu ginekologicznym. Jeśli jest Pani zaniepokojona plamieniami, proszę udać się do specjalisty i opowiedzieć o swoich obawach.
Więcej o brązowych plamieniach przeczyta Pani w artykule dostępnym pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.