Zapytaj lekarza

7 1 9 , 8 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te dolegliwości u synka mogą być od zębów?

Witam , nasz synek ma roczek i dostał gorączki w nocy miał 38, 39 stopni oraz dostał biegunki , brak apetytu i wszystko go drażni. Mam pytanie czy to może być od zębów czy coś innego,?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT około miesiąca temu

Mai tai - wiązanie chusty na plecach

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wygląda wiązanie chusty mai tai.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, jest to możliwe, aczkolwiek nie sposób tego ocenić bez zbadania dziecka – takie objawy mogą dawać również infekcje, zwłaszcza wirusowe. Inne przyczyny biegunki oraz sposoby na jej leczenie zostały opisane w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/biegunka-u-dzieci.

By wykluczyć lub potwierdzić wyrzynające się zęby, można sprawdzić stan jamy ustnej dziecka – w przypadku bolesnego ząbkowania jako przyczyny szerokiego spektrum objawów, będzie można dostrzec bez trudu opuchliznę dziąsła lub zaczerwienienie w miejscu, w którym powinien pojawić się ząb. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zabkowanie.

Bolesne ząbkowanie można łagodzić paracetamolem lub ibuprofenem – w sytuacji gdy pojawia się gorączka. Biegunka jest natomiast sygnałem, którego nie należy bagatelizować, gdyż małe dzieci szybko się odwadniają, zatem należy pamiętać o częstym podawaniu płynów, a w przypadku jawnych oznak ząbkowania (wzmożona produkcja śliny oraz wkładanie rąk do buzi to najbardziej charakterystyczne symptomy) warto podawać schłodzone gryzaki oraz używać środków łagodzących ból (np. w postaci żelu lub spray niwelujący ból). Być może przydatny okaże się ten artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/leki-na-zabkowanie.

Niemniej proszę pamiętać, że dolegliwości takie jak gorączka oraz biegunka, niezależnie od przyczyny, nie powinny być bagatelizowane u małych dzieci. Dlatego zawsze warto to skonsultować z pediatrą, który po zbadaniu dziecka będzie w stanie ustalić przyczynę lub zaproponować leczenie objawowe, które nie doprowadzi do przeobrażenia się infekcji w poważny problem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy