Czy te krwawienia można zaliczyć do menstruacyjnych?

Witam, 22 lutego zażyłam tabletkę Escapelle. 29 lutego rozpoczęło się obfite krwawienie, dużo mocniejsze niż podczas mojej normalnej miesiączki. Od 4 marca krwawienie zmniejszyło się i trwało do 15 marca. 7 kwietnia zaobserwowałam krwawienie, które ustało w ciągu godziny i teraz mam brunatny śluz. Testy ciążowe negatywne. Czy krwawienie w lutym-marcu oraz aktualne można zaliczyć do krwawienia menstruacyjnego? Kiedy mogę zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne? Czy mogę zacząć już teraz żeby ustabilizować cykl i tym samym zwiększyć ochronę przed niechcianą ciążą?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Krwawienie menstruacyjne czy poronienie

Witam! Dwa dni temu w USG lekarz stwierdził pusty pęcherzyk ciążowy. Byłam w szoku, nie wiedziałam, co to znaczy i o co pytać. Lekarz powiedział, że pęcherzyk jest mały i albo to wcześniejsza niż ja twierdzę ciąża (wg mnie to 6 tydzień ciąży) albo nic z tego nie będzie. Umówił mnie na następne USG na za tydzień. Mówił, że pęcherzyk prawdopodobnie sam się usunie z organizmu i nie będzie potrzebne żadne leczenie. Dzisiaj zaczęłam krwawić jak przy miesiączce i odczuwać bóle podobne do menstruacyjnych. Czy to już poronienie? Czy powinnam się udać do szpitala? Czy powinnam pójść na to USG? Czy to znaczy, że już mogę starać się o kolejną ciążę czy powinnam zaczekać 3-6 miesięcy?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Trudno ustalić właściwą przyczynę krwawienia bez badania ginekologicznego. Ze względu na występowanie dolegliwości bólowych oraz nasilenie krwawienia nie możemy wykluczyć poronienia. W obecnej sytuacji bezwzględnie wskazana jest wizyta u ginekologa, który ustali, czy opisywane dolegliwości są objawem rozpoczynającego się poronienia (i ustalenia, czy konieczny będzie zabieg łyżeczkowania jamy macicy) czy tez patologii ciąży (co będzie wymagało rozpoczęcia leczenia). W tym miejscu należy bowiem podkreślić, iż każde krwawienie w ciąży wymaga konsultacji z ginekologiem. Przyjmuje się, iż podjęcie starań o dziecko powinno mieć miejsce nie wcześniej niż 3 miesiące po poronieniu.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak opóźnić krwawienie menstruacyjne?

Witam. Piszę do państwa w związku z pytaniem, które nie daje mi spokoju. Mój chłopak i ja zobaczymy się niedługo po półrocznej przerwie (jest to związek na odległość). Problem polega na tym, że w terminie tym może mi wypaść okres (już raz tak było, okres dostałam parę dni wcześniej niż powinnam). Tym razem bardzo mi zależy, żeby tak się nie stało. Poszłam więc do ginekologa, który przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Y** i kazał nie robić 4-dniowej przerwy. Mam jednak pewne obawy, że krwawienie tak czy inaczej wystąpi. Czy jest to możliwe? Że pomimo braku przerwy i rozpoczęcia kolejnego opakowania i tak będę miała krwawienie? A może bezpieczniej byłoby wykonać 4-dniową przerwę wcześniej (nie kończąc całego pakowania?). Jeśli tak, to po ilu tabletkach? I czy jeśli owo krwawienie wystąpi, to czy będzie one obfite, czy może słabsze niż miesiączka? Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Poniekąd Pani przypuszczenia są słuszne. Przyjęcie dwóch opakowań pod rząd nie gwarantuje bowiem braku krwawienia. Zdarzają się przypadki plamień w pierwszym tygodniu drugiego opakowania, ale są to sytuacje sporadyczne. W Pani przypadku, jeśli będzie przyjmować po raz pierwszy trudno jest przewidzieć, jak zareaguje organizm na tego rodzaju preparat. Możliwe, że będzie się Pani dobrze czuła i nie będzie żadnych powikłań, ale też możliwe są plamienia i inne działania niepożądane.

Proponowane przez Panią inne kombinacje nie są zalecane. Preparaty zostały tak opracowane, by jak najlepiej imitować cykl kobiecy. Wszelkie zmiany w schemacie przyjmowania mogą prowadzić do zaburzeń miesiączkowania.

Podsumowując, powinna Pani przyjmować preparat zgodnie z zaleceniami Pani ginekologa. Pozostaje mieć nadzieję, że plamienie nie wystąpi i będzie mogła zrealizować swoje plany.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty