Czy te leki nie szkodzą sobie nawzajem?

Witam. Mam stwierdzoną nerwice wegetatywna przez neurologa przepisał mi escipram 10mg 1wieczorem, najbardziej dokuczliwym objawem jest przyspieszony puls i drżenie serca. Mam tak że np pół dnia jest puls ok 75 a zaraz ok 100.kardiolog po badaniu holterem stwierdził tachykardie Max 160 min 51, w ekg też tylko przyspieszony puls przepisał mi na to concor cor 1,25mg 1rano. Ciśnienie mam w normie. Pytanie czy te leki nie szkodzą sobie na wzajem? Z ulotek wynik ka ze nie powinno się ich brać razem.

Witam serdecznie,
to bardzo dobrze, że Pani czyta ulotki. Niech Pani przyciśnie swojego psychiatrę do muru i mu te ułotki pokaże.
W każdym razie zaufałbym bardziej ulotkom.
Abstrahujęc od tego faszerowanie pacjentów chemią
w wypadku nericy wegetatywnej uważam za wręcz szkodliwe. Radziłbym Pani skonsultować lokalego psychoterapeutę. Może Pani też zapisać się u mnie na porady online przez Skype. Pozdrawiam miło i życzę zdrowia

Witam,

nie ma przeciwwskazań do jednoczesnego stosowania bisoprololu (Concor) oraz escitalopramu.
Jeśli przyspieszony puls jest wynikiem zaburzeń nerwicowych, po rozwinięciu się działania escitalopramu (początek- po 2 tygodniach, pełny efekt od 6 tyg do 3 msc) może się okazać, iż stosowanie concoru może być zbyteczne.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl