Czy te objawy mogą świadczyć o depresji?

Mam 15 lat, jestem dziewczyną. Od około miesiąca jestem smutna i często płaczę, pociełam się, straciłam zainteresowania (porzuciłam dawne zainteresowania), mam poczucie winy, niską samoocenę, nadmierną senność, brak apetytu (spadek wagi - w ciągu zaledwie 3 dni schudłam 5 kg), i co najważniejsze, MYŚLI SAMOBÓJCZE! Co mam robić? Czy to może być depresja? Czytałam trochę, jakie mogą być objawy i bardzo dużo mi się zgadza. Zgłosiłam się do psychologa w szkole, ale on chyba nie zauważył, że mogę mieć depresję, gdyż zatrzymaliśmy się na temacie o moim bracie i pani psycholog widzi u mnie problem związany z bratem, a ja czuję, że to nie to, ale też sama nie wiem, dlaczego płaczę itp.

Witam!

Opisywane przez Ciebie objawy mogą wskazywać na zespół depresyjny. Szczególnie niepokojące są myśli samobójcze, które powinny być powodem wizyty u lekarza psychiatry. Depresja powinna być różnicowana z innymi chorobami, dlatego konieczna jest konsultacja lekarska. Polecam Ci jak najszybszą konsultację w poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Podstawową metodą leczenia depresji jest psychoterapia oraz leki przeciwdepresyjne. Proszę, abyś jak najszybciej porozmawiała o swoich problemach z rodzicami lub inną osobą dorosłą, do której masz zaufanie.

Z pozdrowieniami