Jak podnieść samoocenę i nabrać chęci do życia?

Mam 21 lat i trzyletnią córeczkę. Od 3 miesięcy nie mam chęci do życia i zajmowania się dzieckiem. Mam bardzo niską samoocenę. Ciągle mi się wydaje, że chłopak już mnie nie kocha i zdradza. Wiem, że tak nie jest, lecz mimo to sprawdzam, kontroluję go. Płaczę bez powodu. Ciągle śpię. Każdy dzień to dla mnie męczarnia, gdy w tygodniu zostaję sama z małą, a narzeczony jest w pracy. Mam myśli samobójcze. Pati

21 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Opis Pani problemu jest krótki i trudno na jego podstawie postawić diagnozę. Część ze zgłaszanych objawów: płaczliwość, niskie poczucie własnej wartości, myśli samobójcze, poczucie bezradności, braku perspektyw, apatia, spowolnienie psychoruchowe, nadmierna senność mogą wskazywać na depresję. W nasilonej depresji mogą pojawić się objawy uporczywych myśli związanych z obniżoną samooceną. Problem ten wymaga różnicowania z innymi zaburzeniami natury psychicznej oraz somatycznej, które mogą przypominać depresję.

W związku z tym, że objawy wpływają na wiele obszarów Pani życia oraz możliwość opieki nad małym dzieckiem, polecam Pani jak najszybszą konsultację u lekarza psychiatry celem ustalenia rozpoznania oraz dalszych zaleceń.

Może Pani skorzystać z wizyty w ramach praktyki prywatnej lub zgłosić się do najbliższej poradni zdrowia psychicznego. Nie potrzebuje Pani skierowania. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza - leki przeciwdepresyjne zaczynają działać po ok. 4-6 tygodniach stosowania. Nieleczone objawy mają tendencję do nasilania się, a średni czas trwania nieleczonej depresji to pół roku.

http://portal.abczdrowie.pl/czy-to-juz-depresja

http://portal.abczdrowie.pl/depresja-leczenie

Z pozdrowieniami