Czy te objawy rzeczywiście mogą wskazywać na nerwicę?

Witam serdecznie. Moj problem zaczal się około dwa lata temu.....Dwa miesiace po porodzie, zaczelam odczuwać dodatkowe, silne uderzenia serca, raz na jakiś czas. Nie czulam wtedy strachu...Obawy zaczęły się, gdy uderzenia zaczęły być coraz dłuższe i silniejsze....wrazenie przelewania w mostku...bardzo dziwne i nieprzyjemne uczucie..strach poty i osłabienie. Najgorzej jest tak z 5 dni przed miesiączka. Wszystkie badania, wraz z holterem wyszły idealnie. Najgorzej było w kwietniu. Spokojnie siedziałam i nagle atak. Silne uderzenia, rozważania w klatce. Trwało to ok pół godziny. Cisnieniomierz wskazywał ciśnienie 220/150 puls 199. Nim przyjechało pogotowie, wszystko wróciło do normy i lekarz stwierdził nerwicę......Zresztą wszyscy twierdzą że nerwica i nerwica, ale nikt jeszcze nie widział tego u mnie na ekg, więc co mam robić. Boję się że nim zdążę to zarejestrować, to będzie już za późno. Proszę o poradę

Witam,

jeśli kardiolog wykluczył choroby serca, wskazana jest diagnostyka i leczenie w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. Może Pani rozważyć pomoc metodą psychoterapii, zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie