Czy te problemy mogą mieć związek z zażywaniem tego leku?

Witam. Moja Mama ma poważne problemy. Jest chora na depresję od kilku miesięcy, oczywiście leczy się cały czas na depresję ale wraz z kryzysem trwającym od maja występują również problemy żołądkowe. Ma bóle, kłopoty ze stolcem, mało a nawet bardzo mało je posiłków, jest bardzo słaba. Ostatnio zrobiła dokładne badania i czekamy na wyniki. Ja mam pytanie w sprawie zażywania leku o nazwie: ELICEA Q-Tab , mama go bierze- niedawno lekarz zapisał ten lek i chciałbym się dowiedzieć więcej na temat tych tabletek- kto może a kto nie może tego zażywać, nie wiem czy te nasilające się problemy z żołądkiem, z brakiem chęci do jedzenia i bardzo złym samopoczuciem mamy nie są może związane właśnie z zażywaniem ELICEA ? Z góry dziękuję za odp.

Witam! Zaburzenia apetytu są bardzo częstym objawem w depresji oraz nerwicy, Elicea jest lekiem przeciwdepresyjnym z grupy SSRI i uważana jest za jeden z najlepszych. Jej wadą, jak i innych leków tej grupy, jest opóźniony okres rozpoczęcia działania terapeutycznego - 2-4 tygodni, czasem jeszcze dłużej (zależy to od osobniczej wrażliwości). Oczywiście należy uwzględnić wyniki wykonanych badań laboratoryjnych. Dla lepszego efektu na początku leczenia czasem podaje się (przejściowo) niewielkie dawki ataraktyków. Powodzenia W. Łuczkowski.