Czy te wszystkie testy mogły wyjść źle?

Witam mam 39l. Moje pytanie jest związane z lekami jakie mam od dłuższego czasu. 30.05 skończył mi się okres i w tym dniu współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia.Stosunek (dziwnie to zabrzmi) ale był niepełny czyli przerwany przed zakończeniem i bez wytrysku( dodam ze oanicznie bije się niechcianej ciazy).3 dni po tym zaczęłam miec leki i obawę zapłodnienia od tamtego czasu tez boli mnie w podbrzuszu ,brak okresy który powinien wystąpić 19.06.zrobilam testy 14 dnia po w dzien wystąpienia miesiączki i kolejny 3 dnia kiedy mil byc okres wszysko negatywne .powtórzyłam badanie z krwi i wyszedl 2.30 czyli beak ciazy a ja dalej mam dziwny strach chociaż czuje ze nie jestem w ciazy .Czy te wszyskie testy mogly wyjsc zle ? Jakie jest prawdopodobieństwo ciazy nawet pozamacicznej ?Dodam ze od 4 tygodni żyje w wielkim stresie

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie widzę powodów do obaw. Pomijając fakt, że nie doszło do wytrysku nasienia w Pani drogach rodnych, co uniemożliwia zapłodnienie, to wykonała Pani kilka testów ciążowych, w tym badanie krwi, które nie pozostawia wątpliwości. Proszę zapoznać się z tym artykułem – tłumaczy czym jest badanie na obecność hormonu beta hCG i jak to się ma do ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta.

Brak miesiączki może mieć wiele przyczyn, w Pani przypadku niewykluczone, że silny stres i obawy przed ciążą powodują opóźnienie w menstruacji. Natomiast warto wiedzieć, że brak krwawienia może mieć także przyczynę w zaburzeniach hormonalnych – zdarza się to stosunkowo często. Jeżeli w najbliższych dniach nie pojawi się krwawienie, sugeruję wizytę u ginekologa – badanie na fotelu ginekologicznym oraz USG transwaginalne może dać odpowiedź na dręczące Panią pytanie o powody braku miesiączki. Być może konieczne będzie także wykonanie badań hormonalnych – w tym poziomu prolaktyny, ale także i hormonów tarczycy. Zachęcam do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania.

Sugeruję także, by w przyszłości zadbała Pani o antykoncepcję – obecnie dostępna jest cała gama metod, spośród których może Pani wybrać taką, która zniweluje lub zminimalizuje dyskomfort związany z lękiem przed nieplanowaną ciążą. Może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/8-najskuteczniejszych-metod-antykoncepcyjnych-dla-kobiet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.