Czy te wymioty i ból piersi mogą być objawami ciąży?

Mam 43 lat a od dwóch dni wymiotuje bolą mnie piersi i mam dwuch synów nie wiem co mam robić bo okres mam regularnie, czy to oznacza że jestem w ciąży? A raz już zaszłam w ciążę mimo że używaliśmy prezerwatywy

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety podała Pani za mało danych, by móc udzielić precyzyjnej odpowiedzi na Pani pytanie. Faktycznie dolegliwości w postaci bolesności piersi oraz mdłości są charakterystyczne dla pierwszych symptomów ciąży. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy.

Jeżeli już kiedyś zawiodła Państwa antykoncepcja, to domyślam się, że stąd Pani podejrzenia obecnie. Ponieważ jednak nie napisała Pani, kiedy ostatnio Pani współżyła oraz czy miesiączka się spóźniła, to nie mam pełnego obrazu sytuacji.

Sugeruję więc, by niezwłocznie wykonała Pani test ciążowy lub zrobiła badania z krwi na obecność beta hCG. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.