Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

niestety nie sposób tego ocenić, ale proszę pamiętać, że żadna metoda antykoncepcyjna nie gwarantuje 100% skuteczności. W przypadku pigułek antykoncepcyjnych jest to ponad 99% w zależności od takich czynników, jak: regularne zażywanie pigułek oraz unikanie leków i substancji, które mogłyby osłabić działanie antykoncepcji hormonalnej.

Przyjmuje się, że w sytuacji, gdy nie pojawia się krwawienie z odstawienia bądź coś innego zaniepokoi pacjentkę, to powinna ona niezwłocznie wykonać test ciążowy, który wykluczy ewentualną ciążę.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Sugeruję więc, by kupiła Pani test ciążowy, ale proszę też pamiętać, że krwawienie z odstawienia może w danym cyklu nie pojawić się wcale – nie oznacza to automatycznie zapłodnienia. Wymioty i ból brzucha mogą być oznaką stresu, zwłaszcza jeśli zbliżenie miało miejsce zaledwie 2 tygodnie temu.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to zachęcam do lektury materiału dostępnego pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy