Czy ten ból w miejscu cięcia jest normalny?

Jestem 4 lata po drugim cesarskim cięciu Przy każdych ćwiczeniach odczuwam ból w miejscu cięcia Czy to normalne po tak długim czasie?

Redakcja abcZdrowie

Witam, niestety istnieje szereg powikłań oraz zmian pojawiających się po cesarskim cięciu, które nasilają się z czasem, to jest wskutek nieprawidłowego zrastania się tkanek. Żeby określić, co znamionuje Pani dolegliwość należy wykonać USG. W tym celu proszę skontaktować się z ginekologiem, który podejmie decyzję odnośnie diagnostyki. Czasami kobiety skarżą się na nasilający się ból podczas menstruacji – wówczas można podejrzewać endometriozę. W innych wypadkach ból sprawiają zrosty pooperacyjne. O szczegółach pisze nasz ekspert w odpowiedzi na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/endometrioza-po-cesarskim-cieciu. Jeśli problemem okażą się zrosty, to o ich dalszym losie decyduje chirurg, bowiem czasem konieczne jest ich operacyjne usunięcie. Niestety metoda ta nie gwarantuje, że zrosty nie pojawią się po kolejnym zabiegu. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.