Czy ten ból zęba to niepokojący sygnał?

Witam , mam 26 lat i dwa zęby mleczne , trójka i dwójka po lewej stronie , trójka jest w dobrym stanie ale gorzej z dwójką która zaczęła się lekko ruszać i boleć. Jak ząb przetrwały zaczyna boleć to już zły znak?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból zęba nigdy nie jest dobrym znakiem i zawsze wymaga konsultacji stomatologicznej. Nie wiadomo bowiem, jaka jest przyczyna takich dolegliwości.

Proszę niezwłocznie zapisać się na wizytę do stomatologa, który wykona przegląd jamy ustnej i na tej podstawie będzie mógł powiedzieć coś więcej na temat stanu Pańskich zębów.

Niestety obecność zębów mlecznych u dorosłego człowieka najczęściej związana jest z brakiem zawiązków zębów stałych. Jeśli więc taki ząb ulegnie zniszczeniu, to konieczna jest odbudowa protetyczna. Wszystkiego jednak dowie się Pani podczas konsultacji u stomatologa.

Inne pytania o zęby przetrwałe znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zeby-mleczne-u-doroslego-czlowieka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dorosla-osoba-moze-miec-jeszcze-mleczne-zeby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.