Czy ten lek mógł spowodować takie skutki?

Dzień dobry, dokladnie 3 dni temu wzięłam pierwszy raz tisercin, w dawce 100mg, pierwszego dnia zemdlałam a przez 2 kolejne chodziłam jak pijana, wczoraj miałam bardzo wysokie tętno i bolało mnie w okolicy serca, dzisiaj jest troszkę lepiej ale nadal mam te bóle, duszności, uczucie zmęczona i zaburzenia świadomości, czy ten lek mógł spowodować aż takie skutki? Czy za parę dni to wszystko minie i będę czuła się lepiej? Bo ja już nie daje rady, miałam czuć się lepiej po tym leku a czuję się jeszcze gorzej
KOBIETA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

jeżeli w przyszłości nie odczuwała Pani wymienionych objawów oraz nie dochodziło do omdleń, a pojawiło się to dopiero po rozpoczęciu stosowanie leku Tisercin, zalecamy jak najszybsze udanie się do lekarza prowadzącego, w celu poinformowania go o wystąpieniu takich działań niepożądanych. Wspomniany lek może poważnie zaszkodzić zdrowiu, czego dowodem jest znaczne pogorszenie samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pierwsza-pomoc-przy-omdleniu

https://portal.abczdrowie.pl/tisercin-wskazania-przeciwwskazania-skutki-uboczne-dawkowanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.