Czy ten podwyższony wskaźnik w moczu powinien mnie martwić?

Witam, jestem w 8tyg ciąży, w moczu mam jedynie podwyższony Urobilinogen do 2.0mg, reszta badań krwi czy moczu jest okej. Czy jest się czym martwić, co to może oznaczać?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

podwyższony poziom urobilinogenu może świadczyć o cholestazie ciążowej. Choroba ta nie występuje zbyt często (dotyczy ok. 4% ciężarnych), jednak jest bardzo niebezpieczna, zwłaszcza dla rozwijającego się płodu.

Cholestaza to nic innego jak zastój żółci. Problem z transportem żółci i jej nagromadzenie w organizmie objawia się przede wszystkim uporczywym swędzeniem całego ciała ciężarnej. Nie wolno bagatelizować tych objawów, gdyż nieleczona cholestaza ciążowa może doprowadzić do przedwczesnego porodu oraz niesie ryzyko poważnych komplikacji okołoporodowych.

Warto byłoby więc powtórzyć badanie moczu oraz udać się do ginekologa w celu oceny wyniku tegoż badania.

Więcej o objawach, przyczynach oraz leczeniu cholestazy ciążowej przeczyta Pani w naszym artykule dostępnym pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/cholestaza-ciazowa-przyczyny-objawy-badania-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy