Czy ten przezroczysty śluz z pochwy jest oznaką ciąży?

Witam! Przez 2 miesiące staramy się z narzeczonym o dziecko. Moje cykle wahają się między 28-29 dni. Wczoraj powinnam dostać miesiączkę a zamiast tego z pochwy wydobywa się przezroczysty śluz. Czy to może być ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witam, nie napisała Pani o tym, kiedy miał miejsce stosunek płciowy, zaś nie można stwierdzić ciąży na podstawie obserwacji śluzu. Faktycznie wydzielina ta na każdym etapie cyklu menstruacyjnego kobiety odgrywa ważną rolę, a jego obserwacja pozwala ocenić fazę cyklu, ale jego obecność zamiast planowanej miesiączki nie jest wykładnią ciąży. Śluz w ciąży może być nieco bardziej obfity – zazwyczaj jest koloru mlecznego lub lekko żółty. Ma na celu ochronę płodu przed infekcjami – stanowi naturalną barierę. Więcej o śluzie i jego roli pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/sluz-w-ciazy-rodzaj-nieprawidlowosci. Jeśli starają się Państwo o dziecko, to obserwacja śluzu jest bardzo istotna dla celów prokreacyjnych, jednak jeśli podejrzewa Pani ciążę – proszę wykonać test ciążowy lub badanie krwi na oznaczenie poziomu beta hCG. Dzień spodziewanej miesiączki jest bardzo dobrym terminem na wykonanie testu – prawdopodobieństwo uzyskania niezafałszowanego wyniku jest duże. Proszę również pamiętać, że śluz może czasami świadczyć o jakimś stanie chorobowym, mówimy wtedy o upławach. Więcej w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/wydzielina-z-pochwy-stany-chorobowe-przyczyny-leczenie. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.