Czy ten silny lęk może być związany ze stosowaniem dziurawca?

Dzień dobry, Stosowałam przez dłuży czas lek z ziela dziurawca. Od 3 dni nie przyjmuje, ponieważ zaczęłam brać lek - aciprex (również od 3 dni) Odczuwam silny lęk. Czy może to być związane z branym wcześniej dziurawcem ?

Nie, odczuwany przez Panią silny lęk jest najprawdopodobniej skutkiem ubocznym występującym w początkowym okresie stosowania escitalopramu (Aciprex) i stanowi uzasadnienie dla równoległego używania z nim benzodwuazepiny przez pierwsze 2 tygodnie leczenia.