Czy testy płatkowe często powodują wstrząsy anafilaktyczne?

Dzień dobry, wkrótce czekają mnie testy alergiczne (m.in. płatkowe) przeprowadzane w szpitalu z uwagi na ostrą nadwrażliwość na wiele substancji. Czy wiedząc o bardzo gwałtownych reakacjach na NLPZ i o przebytym wstrząsie anafilaktycznym po przyjęciu pyralginy, lekarz może mimo to wykonać mi doustne prowokacje tymi lekami? Czy testy płatkowe często powodują wstrząsy anafilkatyczne? Bardzo nie chcę tego ponownie przechodzić.

lekarz jak najbardziej może i powinien wykonać takie testy u Pana. proszę się nie niepokoić lekarz jest przygotowany jeśli coś się zacznie dziać po testach - na pewno zostaną szybko podane leki i n8c się złego nie stanie

testy platkowe - nie powodują raczej wstrząsów.