Czy tężyczka może być bezpośrednią przyczyną powstawiania silnych stanów lękowych?

Witam, czy tężyczka może być bezpośrednia przyczyna powstawiania silnych stanów lękowych ? Zupełnie bez powodu nagle z dnia na dzień po przebudzeniu dostałam uczucia lęku fizycznego gdzie takie jakby ciepło rozlewało mi się z żołądka na resztę ciała, do tego mnóstwo parestezji i drgań mięśni, oraz ruchów mimowolnych takich miokloni różnych mięśni nogi ręki biodra itp. Tezyczke mam zdiagnozowana już od killku lat natomiast ostatnio 1,5 roku nie brałam wogole magnezu i nagle dostałam takich atakakow jak powyżej opisałam.

Witam! Należy się zastanowić nad sprawami nerwicowymi. Objawy identyczne do tężyczkowych występują u znacznego odsetka ludzi znerwicowanych. Te problemy przy współistnieniu mogą się wzajemnie potęgować - powstaje błędne koło. Proponuję zrobić konsultację psychiatryczną: profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, sugestywność itp. Z pewnością uzupełnienie leczenia psychoterapią da lepsze efekty. Powodzenia W. Łuczkowski.