Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogą sugerować te wszystkie objawy?

Witam od miesiąca co parę dni występują u mnie zawroty głowy, drgawki całego ciała, najbardziej rąk i szczęki, szczekoscisk, uczucie gorąca ale mimo jego pocą mi się ręce. Oddycham głębiej. Tym wszystkim objawom towarzyszy niepokój i nadmierna lękliwość. Mam problem z skoncentrowaniem się gdy ktoś o czymś do mnie mówi, czuję się jakbym była poza światem jakkolwiek to brzmi. Jestem kobietą i mam 20 lat. Nie robiłam badań morfologicznych i jeszcze nie byłam u lekarza z tymi objawami. Potrafię wstać z dobrym humorem, a po 4 godzinach występują te wszystkie objawy i trwają do końca dnia uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. Czasem dochodzi chwilowe kłucie serca.
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Chusta lekarska - opatrunek szczęki

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć szczękę za pomocy trójkątnej chusty.

Witam! Lepiej zrobić badania. Proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu; zbada fizykalnie zleci wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych i jeżeli będzie to przekraczało jego możliwości, to skieruje do odpowiedniego specjalisty. Z przedstawionego opisu wynika, że dużą rolę odgrywa czynnik emocjonalny mogą to być zaburzenia nerwicowe lub tężyczka. Dobrym pomysłem byłoby zrobienie prób tężyczkowych. Uprzedzam, że u bardzo dużego odsetka ludzi znerwicowanych próby tężyczkowe wypadają dodatnio, tak, że próby tężyczkowe Nie są do końca badaniem miarodajnym. Polecam Poradnię Zdrowia Psychicznego, są tam zespoły terapeutyczne złożone z psychiatrów, psychologów i innych terapeutów, określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, sugestywność i zaproponują odpowiednie leczenie: najprawdopodobniej psychoterapię z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy