Czy zaburzenia lękowe to efekt tężyczki?

Witam. Od 5 lat lecze się na zaburzenia lękowe i różne dolegliwości z ciała, czuję jakby ciała nie miała ( kończyn), jakby miało mnie sparalizowac, czuję jakbym miała przestać się ruszać. Neurolog powiedział, ze mogę mieć próbę tężyczkową. Odruch bezwarunkowo kolana mam bardzo silny. Biorę lorafen, faxoleter 75,schodze z solianu i lamitrinu. Czy mogę mieć tą tężyczkę? Co robić

Witam serdecznie
Nie napisała Pani czy uczęszcza na psychoterapię. Rozumiem, że zażywa Pani leki, które nie do końca skutkują.
Podstawą jest zrobienie próby tężyczkowej. Jeżeli wynik będzie ujemny, a lekarz wykluczy biologiczne przyczyny zaburzeń, warto aby podjęła Pani psychoterapię. Polecam nurt psychodynamiczy, w którym istotne jest założenie, że na nasze działanie, samopoczucie i funkcjonowanie ma wpływ nieświadomość.
Proszę jak najszybciej poddać się badaniu. Jest Pani młodą osobą, całe życie przed Panią. Życzę powodzenia

Dzień dobry, niestety czasami tak się zdarza, że zaburzenia lękowe mogą być wynikiem tężyczki. Warto pod tym kątem wykonać badania i przyjmować witaminy według zaleceń lekarza. Kiedy unormuje Pani tężyczkę poziom objawów lękowych obniży się. Warto też pomyśleć o psychoterapii.
Pozdrawiam A. Pacia