Czy to jest socjopatia?

Czy to socjopatia? Sytuacja wygląda tak, niski poziom empatii, ale nie przeszkadza mi to w niczym, nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia czy czegoś w tym stylu, bardziej współczuje zwierzętom niż ludziom. Nie umiem się zaangażować w związki, nie dążę do nadmiernych kontaktów z ludźmi, nie narzucam się, związki kończę bez żalu, bez żadnego rozpamiętywania, śmieszą mnie ludzie którzy rozpaczają po jakichś tam miłościach. Nie lubię ludzi, uważam ich za głupich, uważam, że ludzi jest za dużo, mam problem z regulaminami, normami czy innymi ramami zachowań (od dziecka z resztą - natura buntownicza). Ludzie mnie lubią (o dziwo!), emocje odczuwam (tak!), ale chyba nie umiem kochać, nie mam też potrzeby bycia kochaną, a bliskość traktuje jako lampkę ostrzegawczą, ogólnie ludzi trzymam raczej na dystans, nie lubię jak za bardzo włażą do mojego życia.

Witam
O tym, czy jest to socjopatia, czy inny rodzaj zaburzenia osobowości może zdiagnozować psycholog na podstawie wywiadu, obserwacji oraz odpowiednich technik diagnostycznych. Sama autodiagnoza nie może być podstawą do pełnej diagnozy osobowości , jest to tylko jeden z jej elementów. Proponuję poszukać psychologa klinicznego, który pomoże w zdiagnozowaniu opisanych zachowań .
Pozdrawiam
Anna Szyda