Czy to jest tradycyjne nacięcie i szwy?

Dzień dobry, na linii żuchwy wystąpiła i utrzymuje się cysta od 6 tyg. (rozmiar obecny ok. 1cm x 1cm) do tej pory stosowano maść Bedicort G i maść cynkową na zmianę. 2 PYTANIA: 1. Czy stosując nadal ww. leki jest realna szansa na ustąpienie zmiany na twarzy? Dostałam skierowanie do chirurga, jednak ze względu młody wiek i na wystąpienie blizny na twarzy nie chcę zdecydować się na tego typu zabieg. 2. Jak przebiega tego typu zabieg w ramach wizyty na NFZ? Czy to jest tradycyjne nacięcie i szwy?

Witam. Wszystko zależy od rodzaju "cysty". Jeśli jest to typ kaszaka, to trzeba wyciąć niezależnie od blizny, bo po zropieniu i nacięciu blizna będzie jeszcze gorsza. Rodzaj zabiegu nie zależy od NFZ a od charakteru zmiany. Nie ma rady trzeba się pokazać i coś zdecydować - by efekt kosmetyczny był jak najlepszy. Zapraszam ;)

Witam , nie potrafię odpowiedzieć bez zbadania zmiany! Nie istnieje diagnozowanie ani leczenie na odległość przez internet!!! Proszę zgłosić się do chirurga i z nim omówić temat! z.żurawski