Czy to jeszcze pierwszy, czy już drugi dzień cyklu?

Witam, mam pytanie. Ponieważ krwawienie zaczęło mi się ok. godz. 20 a tabletkę wzięłam dopiero następnego dnia o 12 rano, czyli 16 godzin po rozpoczęciu krwawienia. I tu moje pytanie, czy jeśli teraz regularnie biorę tabl. o tej 12, to czy przez te pierwsze 7 dni dalej jestem normalnie chroniona, czy uznane to jest już za drugi dzień? I jeśli ten dzień, kiedy wzięłam tabl. to już jest jako drugi, (była to niedziela) to czy te 7dni dodatkowej ochrony mam liczyć do następnej soboty, czy z tą następna niedzielą włącznie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Pierwszą tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu miesiączki czyli w ciągu 24h od rozpoczęcia krwawienia. W Pani przypadku pierwsza tabletka została zażyta w ciągu 24h. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Jeżeli chce mieć Pani pewność może Pani do soboty włącznie zastosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę.

Pozdrawiam