Czy to już impotencja?

Witam. Mam 29 lat, choruję na cukrzycę typu II od ok 16 lat i jest trochę rozchwiana. Ale problem zaczął się niedawno. Zerwałem z kobietą, z która byłem ponad 10 lat i z seksem nie miałem nigdy problemu! Był zawsze i wszędzie! Ale po rozstaniu wszystko się zmieniło. Nie wiem czy to uraz? Mam nadzieję, że tak. Czy wynika to z powikłań mojej choroby? Nie mam ochoty na sex straciłem ją, choć bardzo chce to i tak marnie idzie. Ze wzwodem jest różnie, czasami mi się chcę, choć to nie jest ten sam co kiedyś, twardy i sztywny, tylko miękki. I jak tu się kochać? Nawet v**** tu nie pomogła. Było tak samo. Nie wiem co robić, do lekarza na pewno trzeba iść. Partnerce też wypadało by powiedzieć, a naprawdę ona ten sport lubi, więc nie wiem co robić?

Redakcja abcZdrowie

Przede wszystkim proszę nie wahać się rozmawiać o tym problemie ze swoim lekarzem. Problemy z erekcją u pacjentów cukrzycowych są bardzo częste, ale dostępne są obecnie różne metody radzenia sobie z nimi. Być może w Pana przypadku nałożyły się na siebie dwa ważne czynniki: psychologiczny (związany z rozstaniem z poprzednią partnerką) oraz chorobowy zależny od cukrzycy.
Dla Pana podstawą leczenia problemów ze wzwodem będzie właśnie uregulowanie cukrzycy. Już samo stosowanie się do odpowiedniej diety oraz regularne przyjmowanie zaleconych leków może przyczynić się do poprawienia sytuacji. Poza tym fakt, że problemy ze wzwodem nie reagują na leczenie farmakologiczne nie oznacza, że inne metody leczenia też będą nieskuteczne.
Oprócz doustnych leków takich jak s**** lekarz może zalecić iniekcje do ciał jamistych lub leczenie operacyjne. Proszę nie zapominać również o trosce o ogólną kondycję fizyczną oraz zdrowy styl życia. Przede wszystkim proszę jednak porozmawiać o problemie z lekarzem, który na pewno nie zlekceważy problemu i zleci odpowiednie leczenie.