Impotencja - brak wzwodu

Od pewnego czasu mam problemy ze wzwodem. Dokładnie jest to kompletny brak. Czuję podniecenie natomiast w czasie stosunku nie dochodzi do wzwodu. Badałem się na okoliczność prostaty i wiem, że jest w porzadku. Jakie leki należy stosować aby temu zaradzić? Będe wdzięczny za pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Nie podaje Pan swojego wieku, a to jest dosyć istotne ze względu na schorzenia współistniejące oraz leki, które Pan przyjmuje. Najpierw należy zdiagnozować przyczynę problemu - mogą to być problemy hormonalne (tarczyca, nadnercza), choroby wątroby lub zaburzenia o podłożu psychicznym. Leków poprawiających wzwód nie należy przyjmować bez konsultacji z lekarzem oraz bez dokładnych badań.
Niektóre leki przyjmowane w chorobie niedokrwiennej serca mogą powodować pogorszenie życia seksulanego. Podobna sytuacja może wystąpić po niektórych lekach przeciwdepresyjnych. Choć od leczenia odstąpić nie można, to możliwa jest modyfikacja używanych preparatów.