Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to już menopauza?

Mam 43 lata, do tej pory moje miesiaczki byly regularne. Teraz już prawie tydzień i nic. Ciąża raczej niemożliwa (zabezpieczamy się), mimo wszystko zrobiłam 2 testy i oba negatywne. Mam ostatnio trochę stresu, poza tym wyjeżdżałam do cieplego klimatu (wtedy miałam miesiączkę). Zastanawiam się czyżby przyszedl czas na menopauzę? Czy to nie za wcześnie? Słyszałam, że jak późno się dostało pierwszą miesiączkę, to szybciej się skończy, czy to prawda? Moja Mama niestety miała histerektomię, więc nienaturalnie weszła w menopauzę. Proszę o poradę.
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeśli ciążę można wykluczyć (nie było współżycia), to wchodzenie w okres menopauzy jest prawdpopodobne. Powinna Pani udać się do ginekologa, który sprawdzi poziom hormonów.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy