Czy to ma związek ze zmianami skórnymi?

Witam, mam 42 lata, od 6 miesięcy - co okolo 4 tygodnie - na lewej dłoni (strona zewnętrzna bez palców) pojawia się zaczerwieniona skóra. Zaczerwienienie trochę swędzi - po podrapaniu dłoń jest lekko spuchnięta. Już kilka godzin po pojawieniu się - zaczerwienienie znika. Przed zmianami skórnymi w kwietniu br. było zmęczenie, potliwość, bóle z lewej strony w plecach i boku - zdiagnozowane jako bóle stawowe, które przeszły. Badałam nerki- wszystko dobrze. Dostałam od dermatologa Clatre - obecnie zaczerwienienie jest lekko mniejsze ale jeszcze się pojawia. Nigdy nie miałam problemów skórnych i alergicznych. Zwykle prowadzę aktywny tryb życia, bez nadwagi. Alergeny wziewne - nie wykryto- pokarmowe - wykluczono. W 2019 roku wycięcie łagodnej zmiany z lewej piersi. Wykluczam wypryski kontaktowe, dbam o dietę i nie nosze biżuterii. Używam kosmetyków do skory wrażliwej. Nie zmieniłam proszków do prania itp. W domu nie mam zwierząt. Dodam tylko: wyniki krwi i ob - ok, usg brzucha ok, sprawy ginekologiczne z mięśniakami - pod kontrola, tk głowy - ok. Ig E całkowite - 30,2 IU/ml. Glukoza w normie, insulina - krzywa- tez, Ldh - 181 U/L Mocz w normie. Poza Clatra przyjmuje letrox 50 ale parametry tarczycowe ok. W która stronę diagnozować? Czy to w ogóle chodzi o problemy skórne a może coś zakaźnego albo innego? Proszę o pomoc. Ola

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl