Zapytaj lekarza

1 , 0 3 4 , 1 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to mogą być jakieś skutki uboczne kortykosteroidów?

Witam. Okolo  2,5 roku temu pojawily sie u mnie zmiany skorne. Poszedlem do dermatologa i przepisal mi masc "edelan" głownym jej składnikiem jest "mometazon" 1mg na 1g, tubka 30g. Przez te 2,5 roku zuzylem jedna tubke masci. Stosowalem to tylko wtedy gdy zmiany sie pojawialy. Czyli mniej wiecej raaz lub dwa razy w miesiacu. Zawsze mialem problem z otyłoscia, moze nie znaczna  ale jestem przy sobie. Gdy robilem sobie diety odchudzajace i uprawialem sport, potrafilem zrzucic kilka kilo w krotkim czasie. Ale to sie zmienilo, od roku uczeszczam na silownie, dieta jest. A na wadze ubylo mi tylko 2 kg . I na brzuchu zebralo sie bardzo duzo tłuszczu. Moje pytanie jest nastepujace...  Czy to moga byc skutki uboczne kortykosteroidów? Czy taka mała dawka rozłozona przez tak długi okres czasu wyklucza wystąpienie skutków ubocznych? Ostatnio badalem tez cukier był w normie. mam 24 lata
MĘŻCZYZNA, 25 LAT około miesiąca temu

Opryszczka narządów płciowych

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy