Czy to mogą być początki miażdżycy?

Witam. Cholesterol całkowity 205 HDL 54 LDL 125 Trójglicerydy 128 Tarczyca tsh 3,62 (norma do 4.2). ft3 i 4 w normie równiez anty tpo w normie. tarczyca w usg jednorodna- zdrowa. Czy to strasznie złe wyniki? mam 26 lat. jestem po wizycie u dietetyka. jadlam duzo słodkiego i piłam co weekend piwo- kończe z tym. dodatkowo pójde z tarczyca do endokrynologa aby dał mi tabletki. czy to poczatki miażdzycy czy byc spokojnym i zaczac inny tryb zycia i wszystko bedzie dobrze? nie pale.

Dzień dobry,

bardzo dobrze, że pojawiła się Pani u dietetyka. Odpowiednio dobrana dieta pozwoli wyrównać poziom cholesterolu we krwi, co w konsekwencji ochroni Panią przed rozwojem miażdżycy.

Kontrole u endokrynologa to też dobry pomysł - jeżeli będzie potrzebna zaleci Pani odpowiednio dobraną farmakoterapię.

Zastosowanie zbilansowanej diety wyrówna pracę tarczycy i poprawi profil lipidowy krwi.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga