Podwyższone trójglicerydy

Zrobiłem badania krwi .Mam cholesterol LDL 216 ,natomiast Trójglicerydy 478 duzo powyżej normy.Jakie sa tego przyczyny?Co mam zrobić?

Dzień dobry

Podwyższone wskaźniki lipidowe LDL i trójglicerydy są wynikiem złego odżywiania.
Dieta bogata w tłuste mięso, podroby, a także ciasta z kremami, sernik itp. Ponadto alkohol i palenie papierosów sprzyja podwyższeniu ww wskaźników. Czy Pan/ Pani jest otyły/ otyła?
Przede wszystkim należy zmienić swój dotychczasowy sposób żywienia.
Proszę z wynikami udać się do lekarza i dietetyka.