Czy to może być jakaś reakcja alergiczna u 25-latki?

Od kilku dni mam suchą i swędzącą skórę na piersiach, dodatkowo bolą mnie sutki, szczególnie wieczorami. A od wczoraj widzę też suche miejsca na twarzy, szczególnie w zewnętrznych kącikach oczu. Dodam, że od kilku dni swędzi mnie wewnętrzna strona rąk i pojawiają się małe czerwone kostki. Czy to może być jakaś reakcja alergiczna?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety bez dokładnego obejrzenia tych zmian ciężko stwierdzić, co może być przyczyną Pani dolegliwości. Na pewno w tej sytuacji warto udać się do dermatologa, który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i ewentualnym zleceniu dodatkowych badań, zleci odpowiednie leczenie, które pomoże pozbyć się tego problemu.

Sucha i swędząca skóra, jak najbardziej może być związana z reakcją alergiczną. Być może zmieniła Pani w ostatnim czasie kosmetyki, proszek do prania, płyn do płukania? Oczywiście oprócz kontaktowego zapalenia skóry, można w tym przypadku wziąć również pod uwagę nietolerancję pokarmową, co przejawia się nieprawidłową reakcją organizmu na spożycie określonego pokarmu.

Na stronie https://uroda.abczdrowie.pl/sprawdz-jak-dbac-o-sucha-skore znajdzie Pani przydatne wskazówki jak zadbać o suchą skórę. Jeżeli jednak wykluczenie ewentualnego alergenu oraz zastosowane maści nawilżających, nie przyniosą poprawy, powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza w celu dobrania skutecznego leczenia.

Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia i zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami specjalistów abcZdrowie na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-plamki-na-biuscie-co-to-moze-byc-to-jakas-reakcja-alergiczna

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-czerwone-plamki-na-skorze

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.