Czy to mogła być reakcja alergiczna?

Witam. Uprawialam wczoraj seks z chlopakiem i uzylismy lubrykantu ktorego wczesniej nie uzywalismy. Momentalnie moje wargi sromowe mniejsze spuchly. Poszlam sie umyc i myslalam, ze przejdzie. Dzis od rana moja lewa warga sromowa jest sina, doslownie wyglada to jak wylany siniak i jest dalej opuchniete. Robie oklady i pije wapno. Czy to mozliwe, ze reakcja alergiczna wraz z mocnym seksem? czy mam sie martwic?
KOBIETA, 19 LAT 2 miesiące temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

bardzo możliwe, iż doszło do silnej reakcji alergicznej. Jest to tym bardziej prawdopodobne, ponieważ używali Państwo danego preparatu po raz pierwszy, a reakcja pojawiła się natychmiastowo.

Jeśli objawy nie znikną w ciągu najbliższych dni, proszę udać się do ginekologa w celu porady oraz uzyskania dalszych zaleceń.

Inne pytania o możliwość reakcji alergicznej podczas stosunku umieszczamy pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-znaczyc-ta-wysypka-po-uzyciu-lubrykantu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/reakcja-alergiczna-na-lateks,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadcza-krostki-i-opuchlizna-na-penisie-po-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty