Czy to może być jakiś rodzaj upośledzenia u dziecka?

Mam pytanie, jeśli dziecko mając rok nie siedziało, nie trzymało sztywno i pewnie główki. Zaczęło kroczyc...no bo chodzeniem nazwać tego nie można w wieku dwóch lat. Teraz w wieku trzech lat, nie mówi, slini się, jest chwiejne, nie zawsze potrafi utrzymać rownowage No i chodzi w bardzo dziwny sposób, chwieje się, ma problem z podstawowymi czynnościami, takimi jak jedzenie, samo się nie napije (oczywiście mowa tu o piciu z butelki)to czy to może byc jakiś rodzaj upośledzenia?

Droga Pani, to o czym Pani pisze może sugerować występowanie u Pani dziecka zaburzeń w zakresie prawidłowego rozwoju psychofizycznego. Możliwe jest, że dziecko ma upośledzenie umysłowe. Należałoby jednak skonsultować je u neurologa, a następnie udać się na konsultację do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Fakt, że dziecko, nie nie trzyma się sztywno, ma osłabioną masę mieśniową, specyficzny chód wymaga prawidłowej diagnozy w oparciu o kilku specjalistów. Doradzam jak najszybszy kontakt najpierw z neurologiem, a następnie z psychologiem i pedagogiem. Pozdrawiam serdecznie.