Zaburzenia mowy a upośledzenie intelektualne

Bardzo proszę o poradę gdzie tkwi problem, do jakiego lekarza sie udać ,jakie badania można jeszcze wykonać ? Eeg w normie, w poradni audiologicznej wyszedł lekki niedosłuch w jednym uchu, psycholog wydał orzeczenie o lekkim stopniu upośledzenia, od wielu lat z dzieckiem pracuje logopeda, mimo to dziewczynka nadal nie mówi poprawnie, chodzi do normalnej szkoły I klasa. Była u dwóch neurologów, jeden stwierdził cyt. upośledzenie intelektualne...jakimi badaniami można to stwierdzić ?

Upośledzenie umysłowe, także w stopniu lekkim, zwykle wydawane jest przez psychologa lub Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Jeśli zostało potwierdzone, warto zaufać diagnozie. Poradnie Psych.Pedagogiczne często także świadczą pomoc we wspieraniu rozwoju dziecka, a także psychoedukację dla rodziców- może warto skorzystać ze stałej terapii w podobnym ośrodku?