Czytanie bez zrozumienia a upośledzenie umysłowe

Czy czytanie bez zrozumienia, jest lekkim upośledzeniem umysłowym? Mówmy o ewidentnym rozpoznaniu
ponad rok temu

Depresyjne maski

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Ekspert wyjaśnia, czym są depresyjne maski. Okazuje się, że niektóre objawy wcale nie muszą świadczyć o depresji.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Czytanie bez zrozumienia nie przesądza o rozpoznaniu upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim. Czytanie bez zrozumienia treści może świadczyć o różnych trudnościach poznawczych czy opóźnieniach intelektualnych, np. może być to oznaka dysleksji, problemów z koncentracją uwagi czy symptom trudności w przetwarzaniu języka. By móc określić poziom rozwoju intelektualnego, najlepiej udać się do poradni pedagogiczno-psychologicznej, w której najczęściej dzieciom bada się rozwój poznawczy za pomocą skali WISC-R, a dorosłym – za pomocą skali WAIS-R. Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Aby zdiagnozować poziom inteligencji konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznych badan psychologicznych. Na badanie składa się wiele zadań, które diagnozują rożnego rodzaju umiejętności. Sa określone normy stosowne do wieku i tylko tak można określić poziom inteligencji człowieka.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy